Raczki i Żabki obchodziły „Dzień Ziemi”

d ziemi20 kwietnia Raczki i Żabki obchodziły „Dzień Ziemi”. W tym dniu przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono, na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była czysta i zielona. Z okazji tego dnia dzieci brały udział w zajęciach, podczas których dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. W trakcie wspólnej zabawy dzieci segregowały odpady poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, wzięły udział w quizie ekologicznym, rozwiązywały zagadki oraz wykonały w grupach pracę plastyczną przedstawiającą Ziemię. Uwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi było złożenie przyrzeczenia Małego Ekologa. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkową odznakę „Przyjaciela przyrody”.